Jesienne nowości od PWN

Informatyka to Twoja pasja? Tych tytułów nie można przegapić!

Jesień to czas wielu nowości na półce IT w Wydawnictwie Naukowym PWN. Interesujące tytuły znajdą na niej nie tylko studenci, ale także programiści, specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa, a także dzieci i ich rodzice. Zapraszamy do przewodnika po nowych publikacjach IT od PWN.

Na dobry początek roku akademickiego

W połowie września swoją premierę miała długo wyczekiwana książka Organizacja i architektura systemu komputerowego. Jest to nowe, jedenaste wydanie tego znakomitego podręcznika o budowie i działaniu współczesnych systemów komputerowych. William Stallings, światowej sławy specjalista w dziedzinie sieci komputerowych i architektury komputerów, autor 18 podręczników oraz ponad 70 książek, kładzie w nim nacisk na projektowanie systemu pod kątem uzyskania największej wydajności. Nowe wydanie zostało całkowicie zaktualizowane, tak by uwzględnić informacje o najnowszych innowacjach i ulepszeniach w dziedzinie organizacji i architektury komputerów. Przyswojenie wiedzy ułatwi 174 pytań sprawdzających i 348 zadań do samodzielnego rozwiązania zawarte w dwóch tomach.

Studenci pierwszych lat studiów informatycznych z pewnością sięgną także po kolejną nowość od PWN - 13. wydanie podręcznika – Informatyka w ogólnym zarysie. Nowa edycja została w całości zaktualizowana i wzbogacona o ponad tysiąc nowych problemów do rozwiązania. Omówione zostały najważniejsze zagadnienia z dziedziny informatyki, takie jak m.in.: architektura komputerów, organizacja danych, oprogramowanie czy możliwości dzisiejszych komputerów. W książce znalazły się też takie tematy jak: sztuczna inteligencja, sieci neuronowe, algorytmy genetyczne, złożoność obliczeniowa i kryptografia. W publikacji nie mogło też zabraknąć tematów, którymi żyje dzisiejsza społeczność informatyczna, różnych nowinek i zagadnień dotyczących etyki współczesnego informatyka i prywatności informacji w kontekście rozwoju sieci komputerowych.

Kryptografia dla początkujących…

Książka Krótki kurs. Kryptografia należy do serii Krótki kurs, wydawanej przez Oxford University Press. Jest to publikacja, która daje wstępny ogląd tego, czym jest kryptografia. Ma nietechniczny charakter i została napisana przede wszystkim z myślą o laikach. Dzięki niej można zrozumieć terminologię zawartą w licznych książkach historycznych oraz filmach poświęconych kryptografii, a także docenić wpływ, jaki kryptografia wywarła na naszą historię i jaki prawdopodobnie wywrze na naszą przyszłość.

…oraz dla wojowników ninja

Jak ochronić informacje przed cyberhakerami? Ben McCarty – genialny ekspert ds. cyberzagrożeń oraz innowacyjny badacz z zakresu bezpieczeństwa – radzi: myśl jak ninja! Jak to zrobić? Odpowiedź na to pytanie jest zawarta w najnowszej książce McCarty’ego Cyberjutsu. Cyberbezpieczeństwo dla współczesnych ninja. Jest to praktyczny przewodnik po cyberbezpieczeństwie oparty na technikach, taktykach i procedurach starożytnych ninja. Analiza odtajnionych japońskich zwojów przeprowadzona przez autora pokazuje, jak można zastosować metody stosowane przez ninja do walki z dzisiejszymi wyzwaniami związanymi z bezpieczeństwem, takimi jak wojna informacyjna, zwodnicza infiltracja, szpiegostwo czy ataki typu zero-day.

Testowanie na wesoło

Co mają wspólnego smoki, rycerze i testowanie oprogramowania? Kari Kakkonen w książce Smoki, fora ze dwora! udowadnia, że bardzo dużo. Jest to książka, która w zabawny sposób opowiada o testowaniu oprogramowania poprzez historie o smokach i rycerzach. To świetna pozycja do samodzielnego korzystania przez dzieci, wspólnie z rodzicami lub jako lektura dodatkowa w szkołach. Opowiada ona o przygodach dwojga dzieci – Laury i Toma, które podróżują po różnych wioskach (programach komputerowych) i spotykają smoki (wady i błędy w oprogramowaniu). Uczą się o różnych rodzajach smoków i o tym, jak je pokonać z pomocą rycerzy (testerów i programistów). Książka jest odpowiednia dla osób w wieku 9-99 lat, choć jest napisana dla dzieci.

Zainteresowały cię nowości z IT od PWN? Sprawdź rabaty na początek roku akademickiego w księgarni internetowej PWN i uzupełnij swoją domową biblioteczkę o nowe tytuły.

Link do książek

kod promocyjny (28% rabatu od cen detailcznych na wszystkie książki od PWN) - mocwiedzy

Wstecz

Spotkania ASI

Spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 18:00 w naszej siedzibie, która mieści się na ulicy Grunwaldzkiej 61, w pok. nr 1 (wejście boczne budynku T3).

ASI w Internecie

Grupa ASI
Fanpage ASI
Discord

Według roku

2023 (1)

2022 (4)

2021 (1)

2020 (2)

2019 (6)

2018 (6)

2017 (4)

2016 (14)

2015 (14)

2014 (29)

2013 (9)

2012 (9)

2011 (11)

2010 (27)

2009 (5)