Aktualne projekty

Poniżej znajduje się lista projektów realizowanych obecnie w ramach działalności ASI.

Sesja Linuksowa

Sesja Linuksowa to nasz znak rozpoznawczy. Organizujemy ją co roku. Jest to konferencja poświęcona najnowszym trendom w systemach z rodziny GNU/Linux oraz rozwiązaniom Open Source. Skierowana jest zarówno do osób rozpoczynających swoją przygodę z wolnym oprogramowaniem, jak i do specjalistów w tej dziedzinie.

W trakcie Sesji odbywają się wykłady prowadzone przez ekspertów, przedstawicieli firm z branży IT a także studentów. Tematyka prelekcji jest bardzo różnorodna, dlatego jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli i Ty chciałbyś zostać prelegentem kolejnej Sesji Linuksowej, prosimy o kontakt.

Koordynator 15 edycji Sesji Linuksowej: Daniel Aniszkiewicz

Strona SL: 15.sesja.linuksowa.pl

Nagrania prelekcji z Sesji Linuksowej można znaleźć na naszym profilu na YouTube

SesjaApp

Aplikacja-przewodnik na smartphone’y z Androidem pozwalająca uczestnikom Sesji Linuksowej przeglądać agendę Sesji oraz dostarcza informacji o wydarzeniu

Aplikacja jest rozwijana pomiędzy kolejnymi edycjami Sesji Linuksowej, przez co nowe wersje wypuszczane są na kolejne edycje tego wydarzenia.

Projekt rozwijali kolejno:

  • Wojciech Czerpak
  • Julian Jurec
  • Jakub Dorda

Aplikacja na 15 edycję Sesji Linuksowej:

15 Sesja Linuksowa

LabDay

Aplikacja przewodnik po wydarzeniu oraz kampusie PWR organizowanym przez Samorząd Wydziału Chemicznego.

LabDay

  • Jest to wydarzenie kierowane do licealistów i studentów zainteresowanych naukami z dziedzin chemii i biologii, promujące Politechnikę Wrocławską.

Pierwszy LabDay odbył się 24 marca 2018 r., aplikacja będzie rozwijana między kolejnymi edycjami wydarzenia.

Android: Jakub Dorda
Backend w Django: Jan Stoltman
Backend w Springu, panel administratora (ReactJS): Jakub Bosak

LabDay na Google Play

Linux Academy

Linux Academy, czyli w skrócie LA, to seria wykładów i warsztatów, które organizujemy od początku naszej działalności.

Tematyka tych spotkań to nie tylko Linux, ale również szeroko pojęta informatyka. Na LA poruszamy nie tylko zaawansowane zagadnienia, jak informatyka kwantowa czy Reactive Programming, ale również tematy przydatne na co dzień jak LaTeX czy Bootstrap. Wstęp na wszystkie wykłady jest darmowy – zapraszamy wszystkich chętnych nie tylko do uczestnictwa, ale również do zgłąszania własmych tematów.

LaLogo

Informacje o nadchodzących wydarzeniach, są umieszczane na naszym blogu oraz fanpagu na Facebook'u

Koordynator: Jakub Dorda

LA PWR: linuxacademy.pl
Fanpage Fb: LinuxAcademyPWR

Finansowanie

Koordynator: Michał Zając

W projekcie uczestniczą:

  • Szymon Cichy
  • Jan Librowski
  • Jakub Ostapczuk
  • Tomasz Załupski
  • Miłosz Korman
  • Michał Karbownik

SSC App

Prosta aplikacja mobilna z rozkładem oraz informacjami o prelegentach na konferencji Students' Science Conference 2017.

Koordynator: Jakub Dorda

SSC App na Google Play

Konferansjer

Aplikacja będąca nakładką na Open Broadcaster Software. Służy do wygodnego zarządzania ujęciami z kamer oraz tworzeniu i wyświetlaniu nakładek tytułowych i przerywników. Pierwszy raz użyta w akcji podczas 12 Sesji Linuksowej.

Koordynatorzy: Kajetan Krykwiński, Adam Rogowski

Więcej informacji [eng]: Forum OBS


Archiwum projektów

Tu przedstawiamy niektóre z projektów, które Akademickie Stowarzyszenie Informatyczne realizowało w ostatnich latach.

Nurupo

Celem projektu Nurupo jest stworzenie narzędzia pozwalającego w łatwy sposób zarządzać konferencjami oraz zlotami fanów, zwanymi potocznie ‘konwentami’.

System ten ma oferować wiele funkcjonalności, takich jak akredytacja uczestników, zgłaszanie prelekcji, zgłoszenia pomocników i inne. Z racji tego, że każdy konwent i konferencja mają własne, czasami bardzo unikalne potrzeby, sam system musi być dość elastyczny. Projekt ten pisany jest w języku Ruby, za pomocą technologii Padrino i Sequel.

Koordynator: Błażej Święcicki

Etalune

Etealune to prosta aplikacja służąca do publikowania informacji na wielu sieciach społecznościowych. Na razie używana głównie wewnętrznie (np. na potrzeby Sesji Linuksowej).

Koordynator: Michał Zając

Geek’s Night

Geek’s Night to cykl całonocnych spotkań, których główną tematyką jest szeroko pojęte bezpieczeństwo systemów, urządzeń i technologii, a także tematyka związana z rozwojem, zaawansowanymi zastosowaniami oraz nowatorskimi rozwiązaniami w systemach typu OpenSource.

Koordynatorzy:
Sergiy Dorosh, Łukasz Dudka

OpenKnowledge

Ogólnopolski Konkurs OpenKnowledge skierowany jest do kół naukowych, których głównym zdaniem jest tłumaczenie z języka angielskiego na polski materiałów edukacyjnych KhanAcademy. Podstawowym celem konkursu jest zaangażowanie studentów w tworzenie pełnoprawnej polskiej wersji KhanAcademy, a tym samym udostępnienie zgromadzonych tam materiałów szerszemu gronu użytkowników oraz wsparcie rozwijającej się idei otwartej edukacji.

W pierwszej edycji konkursu nasi członkowie zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej w obu kategoriach konkursowych – największa liczba zgłoszonych poprawnych tłumaczeń i największa liczba zgłoszonych tłumaczeń na członka zespołu. Dodatkowo w kategorii indywidualnej I miejsce zajął Michał Smyk, a III miejsce Michał Zając.

W drugiej edycji ponownie nasza reprezentacja zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Koordynator: Michał Smyk

Streaming pochodu

Pochód juwenaliowy w 2015 roku można było zobaczyć na żywo za pośrednicwem serwisu Youtube. To również nasza sprawka.

Po sukcesach w realizacji transmisji na żywo z 11 i 12 Sesji Linuksowej postanowiliśmy podnieść poprzeczkę wyżej. Mając do dyspozycji jedynie ośmioletnią kamerę i dwie kamery internetowe zrealizowaliśmy godzinne wejście “na żywo”. Wprawdzie nie obyło się bez problemów technicznych, a wydajność mobilnego internetu ograniczała mocno jakość, no ale Styk powiedział, że się nie da!

Koordynatorzy:
Michał Smyk, Kajetan Krykwiński

Stream można oglądać na naszym profilu na YouTube: Pochód Juwenaliowy 2015

Rajd Mechanika 2015

Aplikacja powstała w ramach współpracy z Samorządem Studenckim Wydziału Mechanicznego. Miała ona na celu zebranie wszystkich cennych informacji dla uczestnika radju w jednym miejscu. Dodatkowo posiadała moduł odpowiadający za otrzymywanie powiadomień od organizatorów (GCM).

W aplikacji można było min. sprawdzić bieżące aktualności, harmonogram wydarzeń, regulamin wyjazdu, szybko skontaktować się z organizatorami, zobaczyć mapę ośrodka.

Koordynator: Wojciech Czerpak

Juwenalia 2015 - Aplikacja mobilna

Na zlecenie komisji Juwenaliowej członkowie naszego stowarzyszenia przygotowali także aplikację mobilną dla uczestników Juwenaliów 2015. Program został przygotowany na platformy Android i Windows Phone.

Założeniem aplikacji było zaprezentowanie kalendarza wydarzeń, mapy przedsięwzięcia jak i umożliwienie łatwego kontaktu z organizatorami. Użytkownicy otrzymywali również komunikaty wysyłane przez organizatorów, np. odnośnie zmian w wydarzeniach.

Koordynator: Wojciech Czerpak

Spotkania ASI

Spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 18:00 w naszej siedzibie, która mieści się na ulicy Grunwaldzkiej 61, w pok. nr 1 (wejście boczne budynku T3).

ASI w Internecie

Grupa ASI
Fanpage ASI
Discord

Według roku

2023 (1)

2022 (4)

2021 (1)

2020 (2)

2019 (6)

2018 (6)

2017 (4)

2016 (14)

2015 (14)

2014 (29)

2013 (9)

2012 (9)

2011 (11)

2010 (27)

2009 (5)